X
 03.11.2015 Забава

Постојат само два типови на луѓе - на кој тип спаѓате вие?

Жоао Роча е португалскиот уметнички директор кој создава интересна серија на илустрации наречена „2 types of people in the world“. На кој тип на личност припаѓате вие?

 

два

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава