X
 02.07.2016 Забава

Проверете како би звучело вашето име ако бевте родени во Исланд

Една апликација ви овозможува да проверите како вашето име би звучело доколку би биле родени како Исланѓанец.

Станува збор за апликација со едноставна постапка која за брзо време стана огромен хит - ТУКА можете да ја пробате.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава