X
 06.11.2017 Забава

Најдобрите негативци на сите времиња

Компанијата „Ранкер“ неодамна објави листа со најпопуларните филмски негативци на сите времиња, составена врз основа на повеќенеделна анкета и истражувања спроведени на друштвените мрежи. Ова се имињата на најпопуларните негативни ликови:


10. Мегнето – „Екс-Мен“9. Терминатор – „Терминатор“8. Агент Смит – „Матрикс“7. Палпатин – „Војна на ѕвездите“6. Џек Торенс – „Сјаење“5. Фреди Кругер – „Кошмарот во улицата на брестови“4. Лорд Волдерморт – „Хари Потер“3. Ханибал Лектор – „Кога јагнињата ќе стивнат“2. Дарт Ведер – „Војна на ѕвездите“1. Џокер – „Витезот на темнината“

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава