X
 30.04.2015 Живот

Најлудите и најскапите работи продадени на eBay

Неколку пати годишно треба да направите генералка во вашиот дом и да го исчистите од непотребни работи. Кога се одлучуваме на вакво нешто повеќето работи без размислување ги фрламе во ѓубре или ги подаруваме на пријателите.

 

ibej


Можеби тоа и не е добар економски чекор. Доколку ви требаат пари, најдобро е тие работи што не ви требаат да ги продадете преку оглас.

Ако мислите дека нема да заработите ништо или пак многу малку, немојте да се откажете бидејќи ви нудиме неколку примери кога на eBay луѓето продале буквално глупости за доста пари. Важно е само да имате добра идеја и да препознаете што на луѓето би им било интересно. Ова е доказ дека кај луѓето може да успее се`.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот