X
 09.11.2015 Наука

Која храна предизвикува најголема зависност?

Научниците од Универзитетот во Мичиген спроведоја истражување за да дознаат која храна предизвикува најголема зависност. После завршувањето на истражувањето спроведено во два дела, ова се резултатите. 

 

храна

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука