X
 14.11.2015 Политика

Терористичките напади во Париз низ фотографии


Франција прогласи критична состојба во земјата вчера и објави затворање на границите откако повеќе терористички напади убија најмалку 120 луѓе во најсмртоносниот напад на Франција од Втората светска војна.

80 луѓе биле убиени од страна на еден напаѓач за време во концертна сала, додека во исто време биле убивани луѓе во барови и ресторани на 5 места низ Париз.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Политика