X
 05.02.2024 Политика

Сите политички идеологии објаснети во едно видео

Некои политички идеологии се јасни, како фашизмот или комунизмот, но некои се поретки и затоа помалку познати, како трансхуманизмот и синдикализмот.

Корисник на „Јутјуб“ направи видео во кое ги објаснува сите 23 политички идеологии во осум минути. Погледнете го во продолжение.


Извор: Open culture
Насловна фотографија: Unsplash
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Политика