X
 09.12.2015 Култура

Најдобрите филмови за годинава во едно видео


Секој декември, филмскиот критичар од „Rolling Stone“ и уредник Дејвид Ерлик составува видео од најдобрите филмови во изминатата година.

Видеото е составено од сцени од најдобрите 25 филмови според него. Стигна моментот кога го добивме ова видео и годинава. Погледнете го најдоброто од најголемите филмски дела годинава за помалку од 13 минути.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура