X
 18.05.2017 Култура

Нови филмови во Cineplexx

ОСМИОТ ПАТНИК: КОВЕНАНТПоврзани за далечна планета на другата страна од галаксијата, екипажот на колонијалниот брод Covenant откриваат нов свет за кој што мислат дека е неоткриен рај, но, всушност е многу опасен свет каде единствен жител е синтетичкиот Давид, преживеан од проколнатата експедиција Прометеј.


ЈАВАЧИ НА КОЊИ  

Приказната го следи животот на двајца бездомници кои живеат под еден запуштен мост.

 

АВАНТУРАТА НА НЕЛИ13-годишната Нели е на одмор со своите родители во Романија, но семејното патување скршнува во драматична насока.

   
ПИРАТИТЕ ОД КАРИБИ: ОДМАЗДАТА НА САЛАЗАР
Капетанот Џек Спероу го бара легендарниот трозабец на Посејдон.

Премиерно прикажување на 24. мај.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура