X
 29.12.2015 Култура

Како Кина ги подготвува своите олимпијци?


Кина има најголема програма за тренирање на олимпијци на планетата. Дури 400.000 спортисти и деца се тренираат за учество на Олимписките игри секои 4 години. „Економист“ нуди редок поглед во тие кампови за тренирање.Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура