X
 22.08.2015 Забава

Зошто жените живеат подолго од мажите?


Од 49-те најстари луѓе на светот денес, само 2 се мажи. Некои сметаат дека ова е случајност, но научните истражувања го покажуваат спротивното. А, за тоа се има и фотографски докази.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава