X
 14.01.2016 Живот

Најпаметните луѓе на денешницата

Историјата е полна со влијателни генијалци кои го промениле светот. Сократ, Леонардо да Винчи, Исак Љутн и Алберт Ајнштајн имале пионерски идеи кои ги надживеале и ден денес се користат. Следејќи ја оваа традиција, ви ги претставуваме најпаметните луѓе на денешницата - вклучувајќи и брилијантни академци и интелектуалци чиишто животи се пред нив.

 

стивен хокинг

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот