X
 12.04.2017 Наука

Најинтелигентните луѓе во историјата на светот

Напомена: IQ тестот е измислен на почетокот на 20-от век. Но, постојат истражувања кои ја процениле интелигенцијата на генијалците кои живееле пред овој век. Генерално, секој кој има IQ над 140 се смета за генијалец.

marja kiri

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука