X
 07.02.2016 Живот

Храната во авионите - економска vs. бизнис класа


Храната во авионите не се променила многу од почетокот на летањето до сега. Оброците за економската класа сè уште доаѓаат спакувани во пластика или најлон, додека бизнис класата добива оброци со поквалитетен прибор. Оваа листа ги покажува разликите на оброците од двете класи.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот