X
 04.05.2016 Образование

Одговори на најчестите поставувани прашања од страна на децата

Децата светот го гледаат со сосема различни очи од возрасните. Ништо не може да побегне од нивното внимание - нивната љубопитност нема граници.

 

прашања


Тие постојано поставуваат прашања и сакаат возрасните веднаш да им дадат одговор. Но често, ваквите прашања не` оставаат збунети и зачудени. Затоа, ви ги нудиме одговорите на најчесто поставуваните прашања од децата, за повеќе да не мора да измислувате чудни работи.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование