X
 15.06.2016 Живот

Најубавите скриени плажи во Европа


Плажата е многу важен дел од одморот за многумина. Но, совршената плажа тешко се наоѓа. „Telegraph“ објави листа од совршени плажи, одбрани од европски експерти низ Европа. Ова се скриени плажи кои се далеку од метежот и бучавата во градот. Сепак, вреди да се пронајдат.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот