X
 03.12.2017 Забава

Најдобрите пријатели патуваат заедно, а нивните фотографии се неверојани

macka
Фото: Instagram

Планинарите Синтија Бенет и нејзиното момче го посвоиле нивното куче Хенри во 2014 година.

„Мислам дека со нас беше само три дена, кога го однесовме на првото патување. Го најде најстрмниот, највисокиот камен и истрча до врвот за да погледне преку работ“, вели Бенет.  

После неколку месеци, двојката одлучила да посвои уште едно домашно милениче. Бенет сакала да посвои маче, и после пет месеци барање тие конечно ја пронашле мачката Балу. Кога ја запознале со Хенри, Балу се заљубила во него.

Така, Балу и Хенри станале неизоставен дел од нивните патувања.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановскиз

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава