X
 07.07.2016 Образование

Лесни начини за децата да ја разберат математиката

Постојат толку многу фасцинантни предмети кои можете да ги учите. Што и да изберете, нема да погрешите, меѓутоа како деца, често пати не сме ги учеле на правилен и доволно интересен начин. Затоа, ви нудиме интересни и лесни начини преку кои децата можат да научат математика.

 

учење

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование