X
 02.12.2016 Живот

Македонските политичари читаат твитови напишани за нив

Внимание! Оваа сабота следува епизода од најгледаното македонско ток-шоу кое не смеете да ја пропуштите. Жаре успеа да ги собере македонските политичари и ги натера да читаат злобни твитови за нив! Она што многумина мислеа дека никогаш нема да се случи во Македонија, сепак ќе го видиме во пракса оваа сабота во Еден на Еден.

Меѓу другото, после првите две кои беа едни од највртените вирални видеа оваа година, се најавува и трета рап битка помеѓу Груевски и Зaeв, Пеце Суперхикс гостува за специјален мјузикл посветен на изборите на 11-ти, а гости во студио се целата екипа од Фчерашни Новости.

Оваа сабота, задолжително гледаме Еден на Еден во 19:15 часот на Телма.

Погледнете ја и најавата на YouTube

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот