X
 24.01.2017 Живот

Каде се наоѓаат денес првите вработени во „Microsoft“?

Повеќето од нас знаат што се случи со Бил Гејтс и Пол Ален - основачите на „Microsoft“. Меѓутоа каде денес се и што работат првите вработени во „Microsoft“? 

 

мајкрософт

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот