X
 30.01.2017 Живот

На социјалните мрежи се шири нов опасен предизвик

mrezi

На социјалните мрежи повторно кружат предизвици со кои тинејџерите си ги „одмеруваат силите“ на многу опасен начин кој веќе еднаш беше популарен и предизвика големи последици.

Станува збор за предизвик со кој децата на кожата ставаат сол и мраз, со што се создава хемиска реакција со која температурата на мразот се намалува на -17 степени и остава страшни последици и смрзнатини на кожата.

Поради предизвикот реагирала дури и британската полиција која издаде соопштение во кое ги моли родителите да внимаваат на децата поради можните последици.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот