X
 04.02.2017 Живот

Млечниот пат над магичната Финска

Кесерци е фотограф кој на почетокот на неговата кариера фотографирал пејзажи. Малку по малку, тој ги проширил своите интереси и се усовршил во создавањето преубави фотографии од ноќното небо, воглавно во пустите предели на Финска.

Во неговиот талент можете да се уверите и сами.

-The old windmill- Composite picture of two exposures.

A photo posted by Oscar Keserci (@oscar_keserci) on

Milky way rising over Jurmo,Finland.

A photo posted by Oscar Keserci (@oscar_keserci) on

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот