X
 16.06.2017 Забава

Забавни причини зошто бракот е „закон“!

Пронаоѓањето на вистинската личност со која ќе го поминете целиот ваш живот не е во пронаоѓање на совршената личност, туку во пронаоѓањето на совршената личност за вас.

брак

Најважно е да пронајдете сопруг/сопруга која ќе може да се справи со сите тие ваши чудни и откачени каприци.

Од мажот чија сопруга го натерала да оди во ИКЕА и покрај тоа што не требало да купат ништо, до сопругот кој на забавен начин ѝ покажал дека бременоста е нешто посебно, ви нудиме интересни постови кои на забавен начин го отсликуваат бракот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава