X
 30.06.2017 Живот

Емотивниот говор на Марк Закерберг на Универзитетот Харвард

На Харвард, Закерберг со студентите сподели приказна а еден млад човек и ментор чии родители го однеле во Америка на млада возраст, како поттик, тој и Присила да овозможат 400 факултетски стипендии за студентите. Во продолжение погледнете го цел говор.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот