X
 07.07.2017 Живот

Луксузна куќа за 1.000 евра чие монтирање трае два дена

куќа
Фото: Facebook

Компанијата „archedcabins.com“ од Америка испраќа целосна куќа на вашата адреса во основен пакет со кат, структура, тип на изолација R13, за куќата да биде топла.

Овие куќи се совршени бидејќи се евтини, брзо се монтираат и ги задоволуваат основните потреби на домувањето.

2
Фото: Facebook

Цените почнуваат од 1.000 евра за најевтиниот модел до 12.000 евра за најскапиот. Со оглед на тоа што најскапиот модел е 84 квадратни метри и нуди 4 спални соби и 2 купатила, ова не е висока цена.

Оваа компанија може лесно да го приспособи домот според ваш вкус врз основа на фотографијата што ќе ја испратите и на која им покажувате како сакате да изгледа вашата куќа.

3
Фото: Facebook
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот