X
 12.07.2017 Наука

Несекојдневна глетка: оган од сулфур

Пожарникарите во Вајоминг неодамна биле повикани да изгаснат доста необичен оган. Видеото што го направиле е навистина неверојатно. Пожарникарите утврдиле дека огнот е резултат на рид од сулфур кој бил запален.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука