X
 11.09.2017 Живот

Претходно невидени фотографии од терористичкиот напад на 11 септември

napad

Поминаа 16 години од катастрофалниот терористички напад во Америка, на 11 септември. Медиумската покриеност на трагедијата, во која загинале речиси 3,000 лица, бил главниот приоритет тој ден за повеќето западни новински агенции (нападот бил забележан од околу две милијарди луѓе - една третина од човечката раса). Заедно со аматерските фотографии, била создадена огромна количина на фотографии, а некои од нив не биле објавени сѐ до денес.

За да се потсетиме зошто не треба никогаш да заборавиме, ви ја нудиме оваа колекција од најретките фотографии направени на денот на нападот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот