X
 15.09.2017 Наука

Што би се случило ако го донесеме Сонцето на Земјата?

Зависи кој дел од Сонцето ќе биде во контакт со нашата планета.

Подготвил: Тамара Гроздановски
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука