X
 17.11.2017 Живот

Колку е моќно сегашното нуклеарно оружје?

Експоненцијалното зголемување на деструктивната моќ на нуклеарното оружје е речиси незамисливо.


Погледнете го следното видео во кое е прикажана моќта на нуклеарното оружје:

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот