X
 17.03.2020 Здравје

Бројот на заразени со коронавирус во Македонија се искачи на 31

Попладнево за коронавирус беа тестирани 10 пациенти, од нив 5 се позитивни, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје, како и 4 здравствени работници – двајца доктори и две медицински сестри од Дебар. Со ова бројката на заболени со коронавирусот во земјата се искачи на 31.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје