X
 17.05.2022 Живот

Мечка трча низ приградска населба во Битола

Вчера околу 00:30 часот битолчани забележале и снимиле мечка како трча низ населбата Буковски Ливади.

Населбата се наоѓа на јужниот влез на градот, веднаш под селото Буково.Извор: Apla.mk
Фото: Screenshot/YouTube

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот