X
 17.12.2018 Живот

Европски лидери што на работа одат со велосипед, јавен превоз, пешки...

Овие политичари се возат со велосипед до работа, а замислете, има и такви што го користат јавниот превоз.

1

Џереми Корбин, претседател на лабуристите и лидер на опозицијата во Велика Британија, користи јавен превоз.

ада
Фото: Getty Images


Ада Колау, градоначалничка на Барселона, се вози во подземна железница.

mark

Марк Руте, премиер на Холандија, на работа оди со велосипед.

mad

Со велосипед на работа оди и градоначалничката на Мадрид, Мануела Кармен.

6

Додека бил министер за финансии на Грција, Јанис Вароуфакис патувал со економска класа во авион...

motor

а често одел на работа и со мотор. На фотографијата е со сегашниот министер за финансии, Ефклидис Цакалотос.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот