X
 06.12.2016 Живот

2016 година сумирана во една фотографија

слика

 

Фотографија која ја направил официјалниот фотограф на Белата куќа, Пит Соуз пред неколку месеци, а совршено илустрира колку изминатава година беше луда, особено кога станува збор за високата политика на западните демократии.


Пит ја направил фотографијата на 25 април во Хановер, Германија, каде се сретнале претседателите на Америка, Велика Британија, Германија, Франција и Италија односно Барак Обама, Дејвид Камерон, Ангела Меркел, Франсоа Оланд и Матео Ренци. Половина година подоцна, половина од овие лидери повеќе не се на власт - освен Ангела Меркел.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот