X
 17.12.2021 Живот

Сега може да прошетате низ украсената Бела куќа на интернет

Џил Бајден, првата дама на САД, неодамна открила на „Твитер“ дека секој може да ја погледне внатрешноста на Белата куќа.

Домот на претседателот на САД моментално е украсен за претстојните празници.

Може да ги погледнете украсите со виртуелна прошетка низ куќата преку „Гугл мапс“.Извор: Studentski
Фото: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот