X
 18.08.2018 Живот

Неверојатна приказна на самохрана мајка на близначки со Даунов синдром

Деца.мк ја пренесуваат приказната за Сара Хуремовиќ од Подгорица, која целиот регион ја смета за херој затоа што е самохрана мајка на близначки со Даунов синдром.

Прочитајте ја во целост на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот