X
 21.01.2017 Живот

Во трка против времето: 1.200 работници за три часа претворија железница во метро

Погледнете како 1.200 работници се натпреваруваат против времето за да претворат подземна железничка станица во метро. Инженерите имале само 3 и пол часа - од 1 до 4 часот наутро за да го направат тоа.

Станицата Даиканјама во Јапонија е четвртата најпрометна станица во Токио, така што конструкцијата морала да биде извршена за неколку часа.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот