X
 21.05.2024 Економија

ССМ: Синдикалната минимална кошница за мај 60.090 денари

Вредноста на синдикалната минимална кошница за месец мај 2024 година изнесува 60.090 денари, информираат од ССМ.

Споредена со вредноста на синдикалната минимална кошница за месец април годинава, која изнесува 60.212 денари, е намалена за 122 денари.Како што додаваат од ССМ, со изнајмен стан од 60 квадрати за месец април изнесува 75.465 денари.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија