X
 21.07.2021 Наша тема

Анкета: Дали сте за задолжителна вакцинација против ковид-19?

Сѐ почести се најавите дека наесен би можеле да се соочиме со нов бран на заболени од ковид-19. Делта-сојот рапидно се шири низ Европа, а по завршувањето на сезоната на одмори, прашање е дали бројките ќе скокнат и кај нас. Здравствените власти апелираат дека вакцините се единствениот начин да се заштитиме од нов бран, па дури се најавува дека на поголеми настани ќе може да се присуствува само со сертификат за вакцинација.

Прашањето е: Дали треба да се воведе задолжителна вакцинација за да се забрза процесот на имунизација?

Анкетата е анонимна и го очекуваме вашето мислење.

 

*Оваа анкета не е на научна основа


Насловна фотографија: Архива

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наша тема