X
 22.10.2020 Наша тема

Анкета: Дали би излегувале во клубови, кафулиња, ресторани кога ќе се седи само внатре?

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот. Ова е една од мерките што Владата ги усвои по препорака на Комисијата за заразни болести за спречување на ширењето на Ковид-19. Температурите се намалуваат, викендов почнува зимското сметање на времето, терасите ќе бидат сè помалку во употреба. Во период од годината кога дневниот број на новозаболени од коронавирус се движи и околу 600, надлежните апелираат да се носат маски и да се одржува препорачана дистанца, ве прашуваме дали сепак би му дале предност на ноќниот живот?


*Оваа анкета не е на научна основа

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наша тема