X
 23.03.2020 Живот

Влада: Македонците што се во странство да пристигнуваат на граничните премини во два термина

Македонците што се во странство и ќе пристигнат на граничните премини во Македонија да го планираат доаѓањето во два термина дневно – пред 10 часот наутро и пред 20 часот навечер. Тие ќе бидат транспортирани до државните карантини секој ден во 10 и во 20 часот, соопшти Владата.

- Апелираме до граѓаните кои мораат да допатуваат во земјава да ги планираат своите пристигнувања на граничните премини непосредно пред посочените термини за да не се создава гужва и чекање – пишува во соопштението.


Фото: Flickr

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот