X
 23.06.2020 Живот

Вратите од куќите низ Лондон изгледаат како портали што водат до магични светови

Британската фотографка Бела Фоксвел патува низ Лондон и ги фотографира вратите од домовите на мештаните. Нивните врати се украсени со разнобојни рози, бујни јорговани и прекрасни кактуси.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bright Side
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот