X
 22.08.2017 Наука

Неверојатни фотографии од затемнувањето на Сонцето направени низ Америка

На 21 август делови од Америка можеа да го видат астрономскиот феномен - затемнување на Сонцето. Целосниот ефект бил видлив само за жителите од Орегон до Јужна Каролина. Во продолжение погледнете ги фотографиите од феноменот направени низ Америка.

затемнување
Фото: Getty Images

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука