X
 23.08.2017 Живот

Пронајден крајот на виножитото?

Еден Јапонец во текот на возењето успеал да направи видео од виножито и одлучил да го сподели на „Твитер“.

Наместо прекрасен спектар на бои, него го дочекала бледа магла на патот.

„Чудно. Колку што знам според легендата, кога седум ќелави мажи ќе застанат еден до друг, од нивната глава излегува светлина и така се создава виножитото“, пишува еден корисник.

„Во една сликовница прочитав дека во подножјето на виножитото се наоѓа богатство“, коментира друг корисник.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот