X
 24.01.2020 Живот

Има 4 години, а никако не можеме да му ги тргнеме пелените

Имам машко дете на речиси 4 години. Долг период имаше проблем со запек, а сега тоа се случува поретко. Сакам да прашам како да го одвикнам од пелени. За нокшир не сака да слушне. Разговаравме повеќе пати со него, но не сака да прифати. Мислам дека има страв. Како да се постапи во ваква ситуација?

Ова е прашање на читател, упатено до психолозите соработници на Деца.мк.
Одговорот на Ивана Маринчек прочитајте го на овој ЛИНК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот