X
 25.01.2021 Живот

Дрво старо 300 години успешно преместено во парк оддалечен над еден километар

На видеото подолу можете да го проследите импресивниот момент кога 300-годишно дабово дрво е преместено во парк оддалечен над еден километар.

Дабот бил преместен во Остин, Тексас. Компанијата „Еколошки дизајн“ за преместување дрвја го маневрирала дрвото од пред зградата на државната канцеларија до јавниот парк.Извор: SWNS
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот