X
 25.03.2021 Живот

100 неверојатни факти за британското кралско семејство

Дали знаете дека кралицата Елизабета Втора има вработен што ги разгазува нејзините нови чевли? Во домот на британското кралско семејство има и вработено лице кое ја става пастата за заби на четката на принцот Чарлс.

Ова се само два од дури 100 факти кои „Ментал флос“ ги открива во ново видео. Во видеото се зборува и за целата куќа што ја има во Виндзорскиот замок, меѓу другото. Станува збор за куќа за кукли што е висока 1,5 метар и има струја, вода и функционални лифтови.

Повеќе факти за британското кралско семејство откријте во видеото во продолжение.


Автор: Елен Гутоски
Извор: mentalfloss.com
Фото: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот