X
 25.12.2021 Живот

Британец го слави Божиќ секој ден во годината

Енди Парк е електричар од Англија кој се нарекува господин Божиќ со причина. Тој тврди дека го слави Божиќ секој ден во годината. Во неговиот дом божиќното дрво секогаш е украсено, а тој пие празничен пијалак и јаде традиционални колачи секое утро.

Енди го прави ова веќе 21 година. Тој живее сам откако се развел, пред 24 години, и вели дека е тешко да се најде партнер кој е подготвен да го слави празникот секој ден.

Неговиот начин на живот, односно трошоците за славење на Божиќ секој ден, го чинеле над 1 милион фунти, открива тој во документарен филм.

Неговата приказна и приказната за други луѓе што го обожаваат празникот може да се слушне во филмот во продолжение.Извор: Real Stories
Фото: YouTube (Printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот