X
 22.12.2020 Забава

Празнични реклами што ќе ви помогнат накратко да избегате од реалноста

Оваа година празниците се малку поразлични отколку во претходните години. Меѓутоа, тоа не ги спречи компаниите да снимат позитивни празнични реклами. Следните брендови ги надминуваат очекувањата и успеваат да го оживеат празничниот дух дури и кај најголемите скептици.

„Амазон“


„Гринис“


„Лидл“


KFC


„Мајер“


„Пленти“


„Док Морис“


Автор: Џеф Бир
Извор: fastcompany.com
Насловна фотографија: Screenshot/Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава