X
 26.09.2018 Живот

Семејството Кардашијан објави оглас за „работа од соништата“

Секој мора од некаде да ја започне кариерата, а семејството Кардашијан одлучи да им даде шанса на оние што досега ја немале. Всушност, работодавецот е „Џенер комјуникејшнс“, а пожелните кандидати се студенти што сакаат „пракса“ во замена за плаќање на школарината.

Кандидатите за работа нема да бидат платени, но најпознатото семејство ќе вложи во нивното образование.

1
Фото: Printscreen


За да бидете пожелен кандидат за работата, треба да сте студент, но и да имате автомобил, да живеете во Лос Анџелес и да сте слободни да работите во понеделник, среда и во петок од 9:30 до 18 часот. А што всушност треба да работите?

Списокот со обврски вклучува: помагање на децата во игротека, купување намирници и помош околу кучето.

Огласот уште на почетокот предизвика реакции кај луѓето, кои велат дека условите поставуваат нова верзија на робовладетелски односи. Некои се прашуваат дали овој ангажман е воопшто легален. За некои е само смешен и „фин начин“ на кој Кардашијан бара „слуга“.

2
Фото: Printscreen


Но, претпоставуваме дека има и многу млади луѓе што сакаат да бидат во близина на овие познати личности и кои оваа понуда ја препознаваат како „работа од соништата“ што води до слава.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот