X
 28.04.2020 Живот

Нема тридневен карантин за првомајските празници

За време на претстојните првомајски празници движењето на граѓаните во земјава нема да биде толку ограничено како што беше за Велигден.

Имено, Владата соопшти дека во петок, сабота и недела на лицата до 18 години ќе им биде дозволено излегување од 12 до 14 часот, на лицата постари од 67 години од 5 до 11 часот, додека сите други ќе можат да слободно да се движат од 5 до 14 часот.

-Забраната за движење во целата држава ќе почнува во 14 часот и ќе трае до 5 часот наутро следниот ден - истакнуваат од Владата.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот